1. Yavru Ayının Doğaya Salınması

  Haziran 18, 2012 Vatandaşlar tarafından Sarıkamışta yaralı halde bulunan ayı yavrusu Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesince tedavi edildikten sonra Kars Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından doğal ortamına bırakıldı.

 2. Biyolojik Çeşitlilik Eğitimleri devam ediyor

  Mayıs 21, 2012 22 mayıs Dünya Biyoçeşitlilik Günü ile ilgili Şube Müdürlüğümüzün verdiği eğitimler devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Kars Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerin 4. Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşti.

 3. Biyolojik çeşitliliğe ilişkin eğitimlerimiz devam ediyor

  Mayıs 17, 2012 Biyolojik çeşitliliğe ilişkin eğitimlerimiz devam ediyor. Şube Müdürlüğümüz personelleri 22 mayıs biyolojik çeşitlilik günü ile ilgili eğitimleri kapsamında 17 Mayıs 2012 tarihinde Arpaçay Atatürk Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda 5, 6, ve 7. sınıfların hedef kitle olarak seçildiği ve yaklaşık 250 öğrenciye eğitim verildi

 4. Akyaka ilçesinde biyolojik çeşitliliği eğitimi verildi

  Mayıs 16, 2012 Kars’ın Akyaka ilçesinde biyolojik çeşitlilik eğitimi verildi. Şube Müdürümüz Yusuf ÜSTÜNDAĞ tarafından verilen eğitimde dünyamız ülkemiz ve ilimiz açısından biyolojik çeşitliliği değerlendirildi. Eğitimde Şube Müdürümüz ilimizin flora fauna açısından zengin bir tabiata sahip olduğunu ve bu sahip olunan değerlerin korunması gerektiğini sunumunda öğrencilerle paylaştı

 5. Susuz Şelalesi ve Doyumsuz Manzarası

  Mayıs 15, 2012 Susuz-Ardaha karayolu üzerinde yer alan Susuz Şelalesi, bölgenin en yüksek düşüşü sağlayan suyudur. Şelale çevresinde herhangi bir tesis yok. Düzenleme yapılması halinde, yaz aylarında günü birlik kullanıma açılmasıyla bölge turizmine çok şey kazandırabilir. Susuz'un çifte şelalesi, küçük bir yatırımla yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olabilir.

 6. Kınalı keklikler doğaya salındı

  Mayıs 15, 2012 Şube Müdürlüğümüze yaralı halde getirilen 2 adet keklik Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde tedavisi yapılarak Susuz vadisinde doğaya bırakıldı.